بلاک چین LAMINA1

بازار های مالی را با ما بشناسید و آگاهانه سرمایه گذاری کنید.

بلاک چین LAMINA1

۲ بازديد

مردی که نام متاورس را به خود اختصاص داد، در حال راه اندازی یک پروژه بلاک چین برای تحقق بخشیدن به پتانسیل آن است. در اصل نیل استفنسون، نویسنده افسانه‌ای داستان‌های علمی تخیلی در کتابش با نام سقوط برف (Snow Crash در سال 1992)، متاورس را توصیف کرد. سی سال بعد، او از ایده Lamina1 برای پروتکل بلاک چین که در واقع تحقق وعده اصلی Metaverse است حمایت می کند. بلاک چین LAMINA1 یک زنجیره جدید لایه 1 است که به منظور توانمندسازی متاورس باز، ساخته شده است. فناوری زنجیره‌ای، مدل رمزنگاری و مشارکت‌های گسترده مالکیت معنوی Lamina1 (که در طول سال 2022 اعلام می‌شود)، آن را به عنوان مقصد ترجیحی برای خلاق‌ترین ذهن‌های این نسل، یعنی کسانی که در حال ساخت جوامع دیجیتالی آینده هستند معرفی می‌کند. این اولین بلاک چین اثبات شده کربن منفی در جهان است. این مطلب با موضوع بلاک چین LAMINA1، تحقق رویای نیل استفنسون، به معرفی این پروژه و هدف سازندگان آن می پردازد.

درباره بلاک چین LAMINA1

معرفی بلاک چین LAMINA1

برای اینکه Metaverse به وعده خود دست یابد، به یک پروتکل بلاک چین در سطح پایه نیاز دارد. بلاک چین Lamina1 به‌عنوان یک پروتکل بلاک ‌چین سطح پایه مطابق با خاستگاه‌های فنی، اقتصادی و فلسفی ایده متاورس توصیف می‌شود، (یک جهان مجازی باز و گسترده). درواقع Lamina1 یک فناوری بلاک چین لایه ۱ است که برای متاورس با اصول Web3 طراحی شده است و بنیانگذاران Lamina1، داستان علمی تخیلی رویایی را به واقعیت قریب الوقوع متاورس پل می کنند.

همانطور که می دانید Metaverse یک محیط شهری مجازی است که می‌توان از طریق یک شبکه فیبر نوری جهانی و هدست‌های واقعیت مجازی به آن دسترسی پیدا کرد، درست همانطور که در رمان سقوط برف استفنسون به تصویر کشیده شده است. بلاک چین LAMINA1 نیز در جشن سی‌امین سالگرد خود رونمایی شد.

در حالی که غول های صنعت فناوری چشم انداز خود را از متاورس (که پیش بینی می شود در دهه آینده به 1 تریلیون دلار افزایش دهد) اجرا می کنند، بلاک چین Lamina1 در تلاش است تا با تداوم بخشیدن به ساختارهای موجود مالکیت متمرکز، اطمینان حاصل کند که اشتباهات گذشته را تکرار نمی کند: یعنی نابرابری.

Lamina1 یک جایگزین پیشنهاد می کند، یک جامعه و اکوسیستم Web3 مدرن تر و یکپارچه تر به عنوان اولین بلوک سازنده برای یک Metaverse واقعا باز. زنجیره کربن منفی قابل اثبات در Lamina1، حجم معاملات بالا و طراحی اقتصادی با مکانیسم‌های انگیزشی جدید را برای کمک به ایجاد اقتصادهای پررونق و پر جنب و جوش برای سازندگان و کارآفرینان ارائه می‌کند.

نیل استفنسون خالق بلاک چین LAMINA1 

نیل استفنسون (Neal Stephenson) آینده پژوه مشهور و پیتر وسنز (Peter Vessenes)، پیشگام ارزهای دیجیتال، از بنیانگذاران این پروژه، به ترتیب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هستند. وسنز رئیس سابق بنیاد بیت کوین مدیر عامل Lamian1 خواهد بود و استفنسون به عنوان رئیس این پلتفرم خدمت خواهد کرد.

هر دوی آنها قصد دارند یک محیط همه جانبه جدید بر اساس Snow Crash راه اندازی کنند، همچنین زیرساخت های لازم را ایجاد کرده و ابزارهایی را برای کمک به تولیدکنندگان شخص ثالث برای ایجاد تجربیات متاورس باز در مقیاس بزرگ ایجاد کنند.

اواخر امسال (2022)، این شرکت یک شبکه آزمایشی و یک بتانت (betanet) نسل جدید را راه اندازی خواهد کرد. همانطور که گفته شد بعد از سال 2022، بنیانگذاران قصد دارند محیطی همه جانبه جدید را با الهام از رمان Snow Crash، خلق کنند.

بلاک چین Lamina1 می گوید که در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که مراحل اشتباه Web2 انجام نمی شود. جامعه و اکوسیستم یکپارچه وب 3 در بلاک چین  Lamina1 به عنوان جایگزین و به عنوان اولین بلوک سازنده برای یک متاورس واقعاً باز دیده می شود.

استفنسون می‌گوید: «سی‌امین سالگرد سقوط برف و علاقه اخیر به ساخت متاورس، باعث شد به این فکر کنم که چگونه آن را به گونه‌ای انجام دهم که با مفهوم اصلی مطابقت داشته باشد. این به معنای جوشش خلاقانه است و ریشه در لایه اولیه و قوی فناوری منبع باز دارد که خدمات کلیدی را به سازندگان ارائه می دهد و در عین حال مطمئن است که آنها پول می گیرند و درآمد کسب می کنند. هدف Lamina1 ارائه آن با استفاده از بهترین و به روزترین ایده های صنعت است".

«ما تجربه‌های شخص اول و دوم را ایجاد می‌کنیم تا مطمئن شویم که همه کار می‌کنند اما وقتی بلاک چین Lamina1 توسط سازندگان شخص ثالث پذیرفته شود، می‌دانیم که موفق شده‌ایم.»

استفنسون همچنین چند نکته در مورد متاورس در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشت. او معتقد است که همچنان توسعه فعلی بازی بر روی نمایشگرها، برای توسعه‌دهنده و کاربر متمرکز است و اما در متاورس، از یک روش ترکیبی استفاده می‌شود که هم شامل صفحه‌های دو بعدی و هم فناوری AR/VR است و نه فقط VR.

راه اندازی بلاک چین متاورس LAMINA1

ما با استفاده از صفحه‌ کلیدهایی که برای ماشین‌های تایپ مکانیکی طراحی شده‌اند، به‌ راحتی در محیط‌های سه بعدی بسیار غنی پیمایش و تعامل داریم. این استیمپانک واقعی است. (ژانری از داستان های علمی تخیلی که دارای یک محیط تاریخی است و معمولاً به جای فناوری پیشرفته، ماشین آلات بخار را نشان می دهد.)

نیل استفنسون می‌خواهد به سازندگان کمک کند تا برای کارشان دستمزد منصفانه‌ای دریافت کنند، به محیط زیست کمک کنند و به جای اینکه دیدگاه متاورس توسط انحصارگرها مطرح شود، شاهد ظهور متاورس باز واقعی باشند.

طبق گزارش ها، زنجیره کربن منفی Lamina1 دارای حجم معاملات بزرگ و معماری اقتصادی با مکانیسم های پاداش جدید برای کمک به نوآوران و کارآفرینان در ایجاد اقتصادهای ایده آل خواهد بود.

وسنز، مغز متفکر بعدی پروژه، بلاک چین  Lamina1 را به‌عنوان «مکانی برای ساختن چیزی نزدیک‌تر به دیدگاه نیل توصیف می‌کند، مکانی که به سازندگان امتیاز می‌دهد، مکانی که پشتیبانی، فناوری محاسبات فضایی و جامعه‌ای برای حمایت از کسانی که در حال ساخت Metaverse هستند، فراهم می‌کند.»

وسنز امیدوار است که با طراحی اقتصادی و فناوری، به چشم انداز نیل کمک کند و به Lamina1 اجازه داده شود تا به طور پایدار توسعه یابد و بلاک چین جدید Lamina1 را به سرعت به عنوان فرآیندهایی که برای تحقق آن جمع می شوند، مستقر کند.

وسنز برای اولین بار در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته شده است، یعنی راه اندازی اولین شرکت بیت کوین با پشتوانه VC (2011) و تشکیل بنیاد بیت کوین (2012)، امروز طرحی برای روشی که صنعت بلاک چین (با بیش از یک تریلیون دلار) جوامع را درگیر و مدیریت کرده و ارزهای رمزنگاری شده ایجاد می کند.

تونی پاریسی، پیشگام متاورس، رئیس سابق AR/VR در Unity، نیز به تیم ملحق می شود. او همچنین یکی از رهبران اولیه Web3D و واقعیت مجازی، مخترع VRML (استاندارد اصلی برای گرافیک سه بعدی در وب) و یکی از خالقان glTF، فرمت فایل باز بود که امروزه میلیون ها شی 3 بعدی را از منظر انرژی پوشش می دهد. مشاور رونی ابوویتز، بنیانگذار Sun and Thunder، Magic Leap و MAKO Surgical، تیم رهبری Lamina1 را تکمیل می کند.

جوزف لوبین، بنیانگذار اتریوم، جوزف لوبین، رونی آبوویتز(Rony Abovitz)، جف انترس (Geoff Entress)، جرمی گیفون، بینگ گوردون، جیمز هفت، رید هافمن، دیوید جانستون، جوزف لوبین، پاتریک مورک، متیو روزاک، تیهان سیل، پیتر وسنز و وو ینگ (Wu Ying) از جمله سرمایه گذاران اولیه در بلاک چین جدید Lamina1 هستند.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.